Tvoření - DEKORAČNÍ ADVENTNÍ KALENDÁŘ

Advent za dveřmi, co si vytvořit adventní kalendář. A ne jen tak ledajaký. Co rovnou dekorační adventní kalendář?!

Na výrobu adventní vesničky budeš potřebovat:

- karton
- papírové sáčky (velikost vyber podle toho, jak velké domečky a vesničku chceš mít)
- vatu
- barevné pastelky, fixy nebo propisky
- černý fix
- lepidlo
- nůžky

 

Postup výroby:

  1. Tvar domečku vytvoříš snadno. Papírový pytlík přehni podle toho, jak vysokou chceš chaloupku mít a poté ohni rožky jako střechu. Strom uděláš stejným způsobem, jen rohy přeložíš v ostřejším úhlu. 
  2. Na přední stranu namaluj černým fixem domečky, stodoly, kostel..co Tě jenom napadne. Nakresli také několik stromů, ze kterých můžeš udělat malý lesík. Stačí úplně jednoduché obrysy. Kontrast bílé a černé se postará a krásný efekt. Nezapomeň na každý pytlík napsat číslo. U všech chaloupek i stromů střídej velikosti, aby bylo městečko členité. Na poslední sáček - na Štědrý den - namaluj nejvyšší strom a barevně ho ozdob. Vybarvi baňky a nakresli pod něj kupu dárků.
  3. Všechny adventní pytlíky nalep na karton a vytvoř vánoční vesničku. Ještě než sáčky zezadu zalepíš lepidlem, vlož do každého nějakou drobnost. Nemusí to být jenom sladké dobroty, děti potěší i jiné drobnosti. Například minihračky, klíčenky, razítka, nálepky, tetovačky, sponky a gumičky pro holčičky, barevná pera. Vše můžeš najít na našem e-shopu. 
  4. Teď už schází jenom vesničku dozdobit vatou, aby byla celá krásně zasněžená. Můžeš přidat světýlka a zimní dekorace bude dokonalá. 

 

Adventní kalednář - vesnice   Adventní kalednář - vesnice    Adventní kalednář - vesnice    Adventní kalednář - vesnice   Adventní kalednář - vesnice    Adventní kalednář - vesnice